D11 kolem Jaroměře začne na jaře stavět firma Porr, práce u Hradce stojí

D11 kolem Jaroměře začne na jaře stavět firma Porr, práce u Hradce stojí

Dopravě v Jaroměři na Náchodsku by se mělo do čtyř let ulevit. Už na jaře tam má pokračovat stavba dalšího úseku dálnice D11 z Hradce Králové k polským hranicím, která bude částečným obchvatem města. Postaví ho společnost Porr za 1,5 miliardy korun.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo s firmou smlouvu na stavbu 7,4 kilometru dálnice minulý týden. Jde o jeden z nejlevnějších dálničních úseků za poslední roky. Firmy se totiž předhánějí o zakázky a ŘSD tak stavbu vysoutěžilo o třetinu levněji než původně počítalo.

Podle Věstníku veřejných zakázek byl tendr na úsek Smiřice – Jaroměř vypsaný na 2,4 miliardy korun. Porrpodal nejnižší nabídku. Další skončila v soutěži sdružení firem Metrostav, Eurovia a Swietelsky s nabídkou 1,53 miliardy a sdružení firem M-Silnice, Hochtief a Colas s nabídkou 1,57 miliardy korun. V soutěži bylo osm nabídek, tři však komise vyřadila kvůli chybám.

Zdroj: https://hradec.idnes.cz/vyber-dodavatele-stavba-d11-smirice-jaromer-fjy-/hradec-zpravy.aspx?c=A171228_113540_hradec-zpravy_the